Svētki bez stresa
Plānot svētkus vai īpašu notikumu sev vai mīļajiem var būt viens no sirsnīgākajiem procesiem. Taču bieži vien šis ceļš kļūst par maratonu ar desmitiem zvanu, steigu un nemieru. Pielietojot pareizās stratēģijas un izvēloties labākos risinājumus, svētku organizēšana var kļūt par iespaidīgu ceļojumu un svētki radīs neaizmirstamas sajūtas gan pašiem, gan viesiem. Ikviens alkst dzirdēt: "Šī bija lieliska ballīte! Kad jūs atkal uzorganizēsiet kādu ballīti? Toreiz tā ballīte bija vienkārši "super"!" Kāda ir svētku veiksmes atslēga? Esmu bijusi vedējmāte 4 kāzās, esmu krustmāte 2 bērniem un arī abi mani bērni ir kristīti, mēs ģimenē plānojam un svinam visus gadskārtu svētkus, mūsu bērnu jubilejas vienmēr ir pārvērstas kādā tematā no dzimšanas līdz 18 gadiem ar iespaidīgiem rotājumiem un aizraujošām aktivitātēm, esmu vadījusi neskaitāmas "apaļas" dzimšanas dienas radiem, draugiem, paziņām un ballīte, kas paliks man un viesiem atmiņā uz mūžu ir mūsu 10. kāzu jubileja mūsu mājas dārzā, tāpēc es padalīšos ar praktiskiem padomiem un paņēmieniem, kas palīdzēs citiem saplānot un noorganizēt svētkus.
1. Mērķis un cilvēki
Pirms iedziļināties detaļas, noskaidrojiet svētku mērķi. Kāpēc jūs to darāt? Ko kāds iegūs? Atbildes uz šiem jautājumiem jums noteiks prioritātes.
Viesu saraksts ar iedalījumu: sievietes, vīrieši, bērni, īpaši norādījumu par viesiem, virzīs jūs uz tematu, vietu un laiku, nepieciešamo lietu sarakstu.
2. Budžets
Izveidojiet nepieciešamo lietu un vēlmju sarakstu, pierakstiet katrai kategorijai klāt izmaksas un saprioritizējiet tās un paturiet tikai svarīgāko un budžetam atbilstošo. Šis saraksts palīdzēs jūsu kalendārā izveidot darāmo lietu sarakstu. Sāciet ar svarīgākajiem jautājumiem, kas var ietekmēt citas aktivitātes.
3. Vieta
Atrodiet norises vietu, kas atbilst jūsu mērķim, budžetam un cilvēku skaitam.
4. Pienākumu deleģēšana
Katram ir cilvēks/i, kuri var palīdzēt. Ģimenes locekļi, draugi, kaimiņi un citi var mazināt stresu un nodrošināt visu uzdevumu savlaicīgu pabeigšanu. Katrs iesaistītais būs daļa no svētkiem un, kas nav mazsvarīgi, svētki būs daudzveidīgi, jo būs vairāki viedokļi un izpildījumi.
5. Citu pieredze, gatavie produkti un pakalpojumi
Ir teiciens, ka divriteni no jauna neizdomāsi. Tieši tā! Taupi savu laiku un izmanto to, ko jau kāds ir sagatavojis: plānošanas rīkus, tehnoloģijas, ieteikumus, aprakstus...., tas viss ietaupīs jūsu laiku, kas miera stāvokļa saglabāšanai ir vissvarīgākais.
6. Komunikācija
Sarunas ar komandu, piegādātājiem un viesiem mazina stresu, jo nesta bēda divatā ir pusbēda. Neviens jautājums nav muļķīgs. Vēlreiz pārjautājot un pārliecinoties mēs iegūstam sirdsmieru. Regulāra informācijas apmaiņa var novērst pārpratumus un pēdējā brīža nepatīkamos pārsteigumus.
7. Elastība
Lai cik rūpīgi jūs plānotu, pārsteigumi noteikti būs. Varbūt laikapstākļi nebūs labvēlīgi vai būs jāatceļ pasūtījums/rezervācija. Noslēpums ir saglabāt elastību un pielāgot savus plānus atbilstoši nepieciešamībai. Atceries, ka šādās situācijās tu neesi viens un runā ar savu komandu.
8. Kontrolsaraksti
Kontrolsaraksti var būt neticami noderīgi, lai turētos pie plāna un saglabātu mieru. Strukturētu un dažādu sarakstu izveide nodrošina, ka neviena detaļa netiek palaista garām.
9. Atpūta
Cik jocīgi skan, ka plānojot atpūtu, ir nepieciešama atpūta. Jā, tieši tā arī ir. Pasākumu plānošanas virpulī neaizmirstiet ieturēt pārtraukumus. Atpūties prāts ir būtisks labu lēmumu pieņemšanai un radošumam.
Pasākuma organizēšana var būt gan izaicinoša, gan baudpilna. Ja ņemsiet vērā ieteikumus, noteikti jūsu svētki būs bez stresa. Lai atvieglotu jūsu svētkus seko līdzi mūsu notikumiem sociālajos tīklos @sajūtudārzs Facebook un Instagram